23/01/2015 · (bti)

FRÖBEL – Przedszkole "MALTA" oficjalnie otwarte!

Uroczystość z zaproszoną Gesine Schwan w Poznaniu.

23 stycznia 2015r podczas uroczystości, w której wzięła udział profesor Gesine Schwan z Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą zostało oficjalnie otwarte FRÖBEL Przedszkole "MALTA" w Poznaniu. Jest to pierwsze przedszkole Grupy FRÖBEL w Polsce.

Dyrektor Przedszkola Adriana Ślusarska zaprezentowała nowo otwarte przedszkole przybyłym na uroczystość Gościom z Polski i Niemiec, wśród których znajdowali się rodzice, partnerzy współpracujący z przedszkolem jak i przedstawiciele instytucji w tym m.in. Wydziału Oświaty Miasta Poznania, Goethe Institut, Uniwersytetu UAM w Poznaniu oraz Uniwersytetu Warszawskiego reprezentowanego przez dr hab. Magdaleną Olpińską – Szkiełko – autorkę "Programu dwujęzycznego wychowania w przedszkolu".

Profesor Gesine Schwan, która sama uczęszczała do niemiecko – francuskiej szkoły okazała duży entuzjazm związany z powstaniem nowego przedszkola dwujęzycznego Grupy FRÖBEL w Poznaniu. "Wczesny kontakt z innymi językami i kulturą rozwija u dzieci empatię i zrozumienie dla ludzi i ich różnorodności społeczno – kulturowej. Koncepcja przedszkoli Grupy FRÖBEL, w których dzieci poprzez zabawę i codzienne czynności poznają język obcy mieści się również w myśli pedagogicznej twórcy systemu wychowania przedszkolnego Friedricha Fröbla, który konsekwentnie opowiadał się za pedagogiką zorientowaną na potrzeby dzieci" podkreśłiła Gesine Schwan.

Wraz o otwarciem FRÖBEL Przedszkola „MALTA” w Poznaniu nawiązana zostaje intensywna kulturowa i językowa wymiana z innymi placówkami należącymi do Grupy FRÖBEL we Frankfurcie nad Odrą, w których również prowadzone jest wychowanie dwujęzyczne.

„Życzyłbym sobie, by nasz projekt przyczynił się do pogłębienia obustronnego zrozumienia i sympatii między Polską a Niemcami” powiedział Johannes Kwaschik, członek zarządu FRÖBEL e.V, który przed rokiem zainicjował kontakty ze strony Grupy FRÖBEL w Polsce. "W naszym FRÖBEL przedszkolu "MALTA" spotykać się będą w przyszłości dzieci i ich polscy i niemieccy rodzice." - podkreślił.

Wraz z początkiem stycznia do przedszkola "MALTA" przyjmowane są dzieci, którymi w nowocześnie urządzonym budynku opiekuje się nasz Zespół Pedagogiczny z Polski i Niemiec. Organ Prowadzący FROEBEL Polska Sp. z o.o., który kooperuje ściśle z FRÖBEL -Gruppe w Niemczech prowadzi z powodzeniem dwujęzyczne przedszkola z koncepcją polsko – niemiecką i wymianą z przedszkolami w sąsiednich Słubicach.

Na terenie Niemiec a także w Australii i Turcji Grupa FRÖBEL zatrudnia wykwalifikowaną i zaangażowaną kadrę pedagogiczną, posiada ponadto regionalne pedagogiczne centra doradcze dla pracowników i własny dział szkoleniowy, gwarantujący podnoszenie kompetencji wychowawców i wysoką jakość pedagogiczną w prowadzonych żłobkach, przedszkolach i świetlicach dla dzieci.

Aktualnie posiadamy jeszcze wolne miejsca w naszym FRÖBEL Przedszkolu "MALTA" w Poznaniu. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z dyrektor Przedszkola Adrianą Ślusarską

tel. 660 359 545
Mail: malta@froebel-polska.pl