03/12/2014

"PRAWA DZIECKA. Lubię to!" FRÖBEL Polska

FRÖBEL- Przedszkole Malta uczestnikiem konferencji dotyczącej praw dziecka.

18 listopada 2014 r. w auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się jubileuszowa konferencja, pt. „PRAWA DZIECKA. LUBIĘ TO!”. Okazją do zorganizowania tego wydarzenia było 30 lecie Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu oraz 25 lecie Konwencji o Prawach Dziecka.

Z upoważnienia Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wręczył pracownikom poznańskiego KOPD odznaczenia za zasługi w kształtowaniu polskiego systemu pomocy dzieciom krzywdzonym. Wspaniały nastrój zapewnił Teatr Szkolny „Łejery” oraz Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu.

W ramach konferencji zostały wygłoszone wykłady dotyczące  pojętych praw dzieci. Szczególnie interesujące zagadnienia poruszyła znana w Polsce sędzia Anna Maria Wesołowska, omawiając „Rolę edukacji prawnej w świetle nowych zagrożeń”.

Przedstawicielką Fröbel Polska uczestniczącą w konferencji była Paulina Adamiak - nauczycielka wychowania przedszkolnego z pierwszego w Polsce Fröbel Przedszkola „Malta”w Poznaniu. Miała ona  przyjemność odbyć rozmowę z rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem, prezentując nasze Przedszkole, w którym zgodnie z misją Grupy Fröbel „PRAWA DZIECKA wypełniamy treścią każdego dnia na nowo” i jednocześnie zaprosić na uroczyste otwarcie Przedszkola, które odbędzie się 23 stycznia 2015 r.