Witamy w Fröbel-przedszkolu Malta

Froeblowskie Przedszkole Malta jest otwarte od stycznia 2015 r. Oferujemy rodzinom opiekę i edukację przedszkolną dla dzieci od lat docenianą w Niemczech i opartą na pedagogicznej koncepcji Fröbel.
W przedszkolu o powierzchni 260 m2 oferujemy w tematycznie rozmieszczonych pomieszczeniach zabawę i edukację dla 35 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Ponadto zapraszamy do klubu malucha (5 miejsc) dzieci w wieku 1 do 2,5 roku. Kreatywny plac zabaw dla dzieci znajduje się w ogrodzie o powierzchni 450 m2. Przedszkole Malta położone jest na terenie poznańskiej Malty, co umożliwia ciekawe wycieczki do blisko położonego Zoo i korzystania z innych atrakcji dla dzieci i rodzin na terenie kompleksu Malta.

Nasze przedszkole oferuje:

  • Koncepcję dwujęzyczności (polsko-niemiecką) opartą na zasadach imersji
  • Pełne wyżywienie opracowane przez dietetyka dziecięcego
  • Koncepcję stopniowej adaptacji dzieci opartej na modelu berlińskim
  • Ruch, relaks i bliskość z naturą w naszym ogrodzie
  • Nowoczesne wyposażenie o wysokich standardach ekologicznych I zdrowotnych
  • Innowacyjną koncepcję pedagogiczną Fröbel – opartej na zabawie w otwartych wiekowo grupach
  • Indywidualnie zaplanowaną ofertę edukacyjną – eksperymenty badawcze w laboratorium dziecięcym

Przedszkole prowadzi doświadczona I bardzo dobrze znająca j. niemiecki nauczycielka przedszkolna pani Adriana Ślusarska. W pracy z dziećmi wspiera ją empatyczny i zmotywowany zespół dwujęzycznych nauczycieli. Miesięczna opłata za opiekę dziecka wynosi 800 PLN plus koszt wyżywienia (wpisowe  w wysokości 300 PLN). Przedszkole jest otwarte od pn. do pt. w godzinach 07:30 do 18:00. 

Podczas uroczystego otwarcia przedszkola Malta  przez panią Gesinę Schwan, pani prezydent HUMBOLDT-VIADRINA Governance Platform, pani prezydent przyznała, że sama uczęszczała do dwujęzycznej szkoły (niemiecko-francuskiej).

Zapraszamy do galerii zdjęć naszego przedszkola!

Wesprzyj nas!

Również i Ty możesz zaangażować się w edukację przedszkolną oraz promocję na rzecz tolerancji i różnorodności. Każdą darowizną na rzecz Froebel Polska OPP (Organizacja Pożytku Publicznego) wspieracie ponadto naszą indiwidualną ofertę dla rodzin „Akademia Rodziców” i dzieci w wieku od 1-7 roku życia. 

Aby otrzymać oświadczenie obdarowanego o przyjęciu darowizny, wyślij e-mail na adres: kamil.wiecek@froebel-polska.pl  

Rachunek Bankowy:

Froebel Polska (REGON 302802444/NIP 7831716213)
Alior Bank
IBAN 75 2490 0005 0000 4600 4932 7262