Witamy w FRÖBEL-przedszkolu Malta

Froeblowskie Przedszkole Malta jest otwarte od stycznia 2015 r. Oferujemy rodzinom opiekę i edukację przedszkolną dla dzieci od lat docenianą w Niemczech i opartą na pedagogicznej koncepcji FRÖBEL.
W przedszkolu o powierzchni 260 m2 oferujemy w tematycznie rozmieszczonych pomieszczeniach zabawę i edukację dla 35 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Ponadto zapraszamy do klubu malucha (5 miejsc) dzieci w wieku 1 do 2,5 roku. Kreatywny plac zabaw dla dzieci znajduje się w ogrodzie o powierzchni 450 m2. Przedszkole Malta położone jest na terenie poznańskiej Malty, co umożliwia ciekawe wycieczki do blisko położonego Zoo i korzystania z innych atrakcji dla dzieci i rodzin na terenie kompleksu Malta.

Nasze przedszkole oferuje:

  • Koncepcję dwujęzyczności (polsko-niemiecką) opartą na zasadach imersji
  • Pełne wyżywienie opracowane przez dietetyka dziecięcego
  • Koncepcję stopniowej adaptacji dzieci opartej na modelu berlińskim
  • Ruch, relaks i bliskość z naturą w naszym ogrodzie
  • Nowoczesne wyposażenie o wysokich standardach ekologicznych I zdrowotnych
  • Innowacyjną koncepcję pedagogiczną FRÖBEL – opartej na zabawie w otwartych wiekowo grupach
  • Indywidualnie zaplanowaną ofertę edukacyjną – eksperymenty badawcze w laboratorium dziecięcym

Przedszkole prowadzi doświadczona I bardzo dobrze znająca j. niemiecki nauczycielka przedszkolna pani Adriana Ślusarska. W pracy z dziećmi wspiera ją empatyczny i zmotywowany zespół dwujęzycznych nauczycieli. Miesięczna opłata za opiekę dziecka wynosi 800 PLN plus koszt wyżywienia (wpisowe  w wysokości 300 PLN). Przedszkole jest otwarte od pn. do pt. w godzinach 07:30 do 18:00. 

Podczas uroczystego otwarcia przedszkola Malta  przez panią Gesinę Schwan, pani prezydent HUMBOLDT-VIADRINA Governance Platform, pani prezydent przyznała, że sama uczęszczała do dwujęzycznej szkoły (niemiecko-francuskiej).

Zapraszamy do galerii zdjęć naszego przedszkola!