Kompetencje dla dzieci

Witamy w FRÖBEL-przedszkolu "MALTA"

Froeblowskie Przedszkole “Malta” jest otwarte od stycznia 2015 r. Oferujemy rodzinom opiekę i edukację przedszkolną dla dzieci od lat docenianą w Niemczech i opartą na pedagogicznej koncepcji FRÖBEL.
W przedszkolu o powierzchni 260 m2 oferujemy w tematycznie rozmieszczonych pomieszczeniach zabawę i edukację dla 35 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Ponadto zapraszamy do klubu malucha (5 miejsc) dzieci w wieku 1 do 2,5 roku. Kreatywny plac zabaw dla dzieci znajduje się w ogrodzie o powierzchni 450 m2. Przedszkole Malta położone jest na terenie poznańskiej Malty, co umożliwia ciekawe wycieczki do blisko położonego Zoo i korzystania z innych atrakcji dla dzieci i rodzin na terenie kompleksu Malta.

Nasze przedszkole oferuje:
• Koncepcję dwujęzyczności (polsko-niemiecką) opartą na zasadach imersji
• Pełne wyżywienie opracowane przez dietetyka dziecięcego
• Koncepcję stopniowej adaptacji dzieci opartej na modelu berlińskim
• Ruch, relaks i bliskość z naturą w naszym ogrodzie
• Nowoczesne wyposażenie o wysokich standardach ekologicznych I zdrowotnych
• Innowacyjną koncepcję pedagogiczną FRÖBEL – opartej na zabawie w otwartych wiekowo grupach
• Indywidualnie zaplanowaną ofertę edukacyjną – eksperymenty badawcze w laboratorium dziecięcym

Przedszkole prowadzi doświadczona I bardzo dobrze znająca j. niemiecki nauczycielka przedszkolna pani Adriana Ślusarska. W pracy z dziećmi wspiera ją empatyczny i zmotywowany zespół dwujęzycznych nauczycieli. Miesięczna opłata za opiekę dziecka wynosi 720 PLN plus koszt wyżywienia. Przedszkole jest otwarte od pn. do pt. w godzinach 07:30 do 18:00. 

Podczas uroczystego otwarcia przedszkola Malta  przez panią Gesinę Schwan, pani prezydent HUMBOLDT_Viadrina Governance Platform, pani prezydent przyznała, że sama uczęszczała do dwujęzycznej szkoły (niemiecko-francuskiej). Pani Schwan była wręcz zachwycona naszą koncepcją dwujęzycznego przedszkola i tak wypowiedziała się na ten temat: “wczesny kontakt z innym językiem i kulturą wspiera u dzieci poczucie empatii i pomaga im w przyszłości zrozumieć życie dzieci wyrastających w różnych społeczeństwach”. 

Zapraszamy do galerii zdjęć naszego przedszkola!

[Translate to Polnisch:]

FRÖBEL-Przedszkole "MALTA"

ul. Brzeska 7
61-048 Poznań

Numer telefonu: 
+48 660 359 545
Adres mailowy: 
malta@froebel-polska.pl

Poszukujecie Państwo wolnego miejsca w przedszkolu w Poznaniu?

Prosimy o przesłanie nam niezobowiązującego zapytania. Nasza kadra w należącym do grupy FRÖBEL przedszkolu MALTA z radością pozna Państwa i Państwa dziecko.

» Formularz zapytania